# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 55/94

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 55/94
- ECLI: ECLI:CZ:US:1994:2.US.55.94
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 16. 8. 1994
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek; základní práva a svobody/nedotknutelnost osoby

## Výrok

Ú s t a v n í s o u d n á v r h o d m í t á .

## Odůvodnění

Soudce zpravodaj podle ust. § 43 odst. 1 písm. b) zák. č. 182/1993 Sb. návrh odmítl, neboť návrh byl podán po lhůtě stanovené pro jeho podání tímto zákonem.

Ústavní soud ČR obdržel dne 6. 4. 1994 (podle razítka pošty podáno dne 5. 4. 1994) návrh stěžovatelky E.R. Ve své stížnosti napadá navrhovatelka rozsudek Krajského soudu v Ostravě, sp. zn. 37 C 250/92 ze dne 22. 3. 1993, který nabyl právní moci dnem 2. 4. 1993.

Ve smyslu § 72 odst. 2 zák. č. 182/1993 Sb. je možno ústavní stížnost podat lhůtě 60-ti dnů ode dne, kdy nabylo právní moci rozhodnutí o posledním opravném prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje.

V doplněném podání právní zástupce stěžovatelky žádal, aby tato stížnost byla projednána před Ústavním soudem ČR s ohledem na § 75 odst. 2 písm. a) z. č. 182/1993 Sb., ač mu muselo být známo, že tato lhůta již marně uplynula dne 2. 4. 1994.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-55/94-94)
