# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 548/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 548/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:2.US.548.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 5. 11. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/ukládání daní a poplatků; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: daň/nedoplatek
- Dotčené předpisy: 513/1991 Sb., § 106 odst.2

## Výrok

Ústavní stížnost s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Ústavní stížností, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 12. 8. 2002, se stěžovatel domáhal vyřízení své stížnosti proti postupu Finančního úřadu v Mimoni a proti rozhodnutí tohoto úřadu ze dne 19. 6. 2002, č. 119/02, kterým byla zamítnuta námitka stěžovatele proti exekučnímu příkazu, kterým byla stěžovateli uložena povinnost zaplatit daňový nedoplatek ve výši 10.000,- Kč.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyrozuměl Ústavní soud o tom stěžovatele a určil mu lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovateli doručena dne 5. 9. 2002. Vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny nebyly a lhůta tak marně uplynula dnem 7. 10. 2002.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudce zpravodaj proto podle citovaného ustanovení zákona o Ústavním soudu návrh odmítl.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 5. 11. 2002
Vojtěch Cepl
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-548/02-02)
