# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 544/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 544/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:2.US.544.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 13. 11. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: advokát
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 38 odst.2

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatelé se obrátili na Ústavní soud s ústavní stížností ze dne 10. 9. 2001, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 11. 9. 2001. V návrhu ústavní stížnosti stěžovatelé žádali o prověření jejich soudního sporu vedeného před Okresním soudem v Děčíně a Krajským soudem v Ústí nad Labem, ve věci uplatnění reklamace za dodávku stavebních prací při rekonstrukci rodinného domu.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyrozuměl Ústavní soud podle ustanovení § 41 písm. a) zákona o Ústavním soudu o tom stěžovatele, a určil jim lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Vyrozumění o vadách návrhu a výzva k jejich odstranění byla stěžovatelům doručena dne 26. 9. 2001. Stěžovatelé vady návrhu ve stanovené lhůtě neodstranili, a lhůta tak marně uplynula dnem 26. 10. 2001.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudce zpravodaj proto návrh odmítl.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu odvolání není přípustné.
V Brně dne 13. listopadu 2001
Vojtěch Cepl
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-544/01-01)
