# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 536/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 536/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:2.US.536.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 27. 4. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces /právo na právní pomoc a tlumočníka; hospodářská, sociální a kulturní práva/právo na spravedlivou odměnu za práci
- Klíčová slova: opravný prostředek - mimořádný
- Dotčené předpisy: 1/1992 Sb., § 12; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1, čl. 28; 65/1965 Sb., § 7, § 243; 99/1963 Sb., § 241a odst.2 písm.a

## Výrok

Ústavní stížnost se o d m í t á .

## Odůvodnění

Stěžovatel se svou ústavní stížností, doručenou Ústavnímu soudu prostřednictvím telefaxového podání dne 25. 11. 2003 (bylo potvrzeno písemnou formou předanou poště k doručení rovněž dne 25. 11. 2003 a doručeno Ústavnímu soudu dne 27. 11. 2003), domáhá zrušení shora označeného rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR pro tvrzené porušení čl. 36 a čl. 28 Listiny základních práv a svobod.

Ústavní soud zjistil z připojeného spisu Obvodního soudu pro Prahu 1, sp. zn. 27 C 72/2001, že napadené rozhodnutí bylo právnímu zástupci stěžovatele doručeno dne 26. 9. 2003. Tímto dnem počala stěžovateli běžet 60ti denní lhůta k podání ústavní stížnosti, stanovená v § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (do novely provedené zák. č.83/2004 Sb), která uplynula dne 24. 11. 2003. Jestliže tedy stěžovatel podal ústavní stížnost teprve dne 25. 11. 2003, stalo se tak po lhůtě stanovené zákonem pro její podání.

Vzhledem k uvedené skutečnosti Ústavnímu soudu nezbylo než stížnost podle § 43 odst. 1 písm. b) citovaného zákona odmítnout, jako návrh podaný po lhůtě stanovené zákonem.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 27. dubna 2004

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-536/03-03)
