# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 533/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 533/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:2.US.533.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 7. 1. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: trest, důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., § 35; 141/1961 Sb., § 2 odst.6; 2/1993 Sb., čl. 38 odst.2

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel "stížností" požádal Ústavní soud o přešetření postupu obecných soudů v jeho trestních věcech, zejména při ukládaní jednotlivých trestů za spáchanou trestnou činnost. Domáhá se zastavení trestního stíhání a propuštění na svobodu.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud navrhovatele k odstranění vad podání ve lhůtě 30 dnů s upozorněním, že, jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) výše citovaného zákona odmítnut. Konkretizovaná výzva byla navrhovateli doručena dne 2. 12. 2003.
Ústavní soud konstatuje, že dne 2. 1. 2004 uplynula lhůta, kterou určil k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel odstranil.
Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 7. ledna 2004 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

Za správnost vyhotovení:

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-533/03-03)
