# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 523/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 523/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.523.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 19. 3. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel svým návrhem doručeným Ústavnímu soudu dne 28. srpna 2001 brojí proti rozsudku Krajského soudu v Praze ze dne 7. dubna 1997, sp. zn. 41 Ca 160/96, a proti rozsudku Vrchního soudu v Praze ze dne 15. září 1997, sp. zn. 1 Cao 139/96, kterými mu dle jeho názoru měl být nespravedlivě odebrán invalidní důchod. Vydáním těchto rozhodnutí mělo dojít k porušení blíže nespecifikovaných základních práv zaručených navrhovateli ústavním pořádkem ČR.

Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákona), byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena 30 dnů ode dne doručení. Výzva byla navrhovateli opakovaně zaslána do vlastních rukou na uvedenou adresu, kterou pro doručování v návrhu uvedl Z. i do místa trvalého bydliště T. Zásilka byla poštou vrácena s tím, že ji adresát v úložní době nevyzvedl. Obvodní oddělení Policie ČR Kladno - venkov při pokusu o doručení téže zásilky dne 13. října 2002 (č.l. 12) zjistilo, že navrhovatel se na uvedené adrese zdržuje, ale doručované písemnosti opakovaně nepřebírá.

Ve smyslu ust. § 63 zákona a ust. § 46 odst.4 o.s.ř. byl dnem doručení výzvy k odstranění vad desátý den od uložení zásilky. Z poštou vrácené zásilky z 16. ledna 2003 (č.l. 14) vyplývá, že dne 17. ledna 2003 nebyl adresát zastižen a bylo mu oznámeno uložení zásilky, dnem doručení byl den 28. leden 2003. Konec výše uvedené lhůty připadl na 27. února 2003.

S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo než Ústavnímu soudu návrh odmítnout podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-523/01-01)
