# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 520/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 520/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:2.US.520.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 11. 2. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: hospodářská, sociální a kulturní práva/právo na hmotné zajištění / zabezpečení státem; právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces
- Klíčová slova: hmotné zabezpečení, důchod
- Dotčené předpisy: 155/1995 Sb., čl.; 2/1993 Sb., čl. 37 odst.2

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Dne 13. 11. 2003 bylo doručeno Ústavnímu soudu podání J. H., jež směřuje proti postupu shora uvedených orgánů. Z obsahu podání vyplývá, že jeho základem je stížnost na postup při rozhodování o nárocích stěžovatelky na starobní, vdovský a invalidní, resp. částečný invalidní důchod. Z podání však není patrné, co stěžovatelka sleduje, čeho se po Ústavním soudu domáhá, nebyl přiložen potřebný počet stejnopisů napadaných rozhodnutí, ani kopie rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje, a stěžovatelka nebyla pro řízení před Ústavním soudem zastoupena.

Stěžovatelka byla výzvou ze dne 9. 1. 2004, doručenou jí dne 14. 1. 2004, vyzvána ve smyslu § 41 písm. b) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), k odstranění vad návrhu tak, aby její podání splňovalo náležitosti na ně kladené ustanoveními §§ 31, 34 a § 72 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, s připojením podrobného poučení o náležitostech ústavní stížnosti. K odstranění vad jí byla stanovena lhůta 21 dnů ode dne doručení výzvy. Současně byla stěžovatelka poučena o následcích neodstranění vad návrhu.

Dne 16. 1. 2004 a 2. 2. 2004 bylo původní podání doplněno soubory dokumentů, které obsahují originály podání stěžovatelky k Ústavnímu soudu, kopie vlastních podání stěžovatelky, kopii rozhodnutí České správy sociálního zabezpečení ze dne 5. 4. 2002, kopii části rozhodnutí Nejvyššího správního soudu ve věci 4 Ads 53/2003 a kopie jiných dokumentů, aniž došlo k odstranění vad původního podání.

Lhůta k odstranění vad návrhu uplynula dne 4. 2. 2004. Vzhledem k tomu, že stěžovatelka vady návrhu v této lhůtě neodstranila, Ústavnímu soudu nezbylo, než ve smyslu § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-520/03-03)
