# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 511/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 511/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:2.US.511.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 16. 7. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: důkaz
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.5, § 2 odst.6; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1, čl. 38 odst.2, čl. 40

## Výrok

Ústavní stížnost s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Ústavní stížností doručenou Ústavnímu soudu dne 21. 8. 2001 se stěžovatel domáhal zrušení rozsudku Krajského soudu v Ostravě ze dne 6. 8. 2001, č. j. 7 To 296/2001.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyrozuměl Ústavní soud o tom stěžovatele a určil mu lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovateli doručena dne 30. 1. 2002. Vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny nebyly a lhůta tak marně uplynula dnem 1. 3. 2002.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudce zpravodaj proto podle citovaného ustanovení zákona o Ústavním soudu návrh odmítl.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 16. 7. 2002
Vojtěch Cepl
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-511/01-01)
