# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 510/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 510/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:2.US.510.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 23. 11. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: hospodářská, sociální a kulturní práva/právo na ochranu rodičovství, rodiny a dětí; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: spoluvlastnictví/podíl, nájem, důkazní nouze
- Dotčené předpisy: 40/1964 Sb., § 705, § 871 odst.1, § 853; 99/1963 Sb., § 132, § 153, § 157 odst.2

## Text rozhodnutí

II. ÚS 510/99
ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENI
Ústavního soudu
Ústavní soud České republiky rozhodl ve věci ústavní stížnosti M. Ch., zastoupeného JUDr. M. K., advokátkou, proti rozsudku Městského soudu v Praze ze dne 2. 6. 1999, sp. zn. 51 Co 551/98, ve spojení s rozsudkem Obvodního soudu pro Prahu 4 ze dne 22. 7. 1998, sp. zn. 32 C 48/96, takto:
Návrh se odmítá.
Odůvodnění:
Navrhovatel napadl ústavní stížností ze dne 2. 11. 1999 rozsudek Městského soudu v Praze ze dne 2. 6. 1999, sp. zn. 51 Co 551/98, ve spojení s rozsudkem Obvodního soudu pro Prahu 4 ze dne 22. 7. 1999, sp. zn. 32 C 48/96, s tvrzením, že napadenými rozhodnutími byla porušena jeho základní práva podle čI. 36 odst. 1 a čl. 32 Listiny základních práv a svobod.
Návrh byl k poštovní přepravě podán dne 2. 11. 1999 a Ústavnímu soudu poté doručen dne 4. 11. 1999.
Podle ustanovení § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů. Tato lhůta počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 75 odst. 1), a není-li takového prostředku, dnem, kdy došlo ke skutečnosti, která je předmětem ústavní stížnosti. Den doručení se tedy včítá do 60 denní lhůty.
Stěžovatel v ústavní stížnosti uvedl a současně i doložil dokladem o doručení napadeného rozsudku Městského soudu v Praze, č. j. 51 Co 551/98-116, ze dne 2. 6. 1999, že předmětný rozsudek Městského soudu v Praze byl Okresním soudem pro Prahu 4 předán k poštovní přepravě dne 2. 9. 1999 a doručen jeho právní zástupkyni dne 3. 9. 1999. Je tedy zřejmé, že lhůta k podání ústavní stížnosti uplynula dnem 1. 11. 1999.
1

2
II. ÚS 510/99
Ústavní stížnost je podána po lhůtě, stanovené pro její podání zákonem. Proto soudce zpravodaj návrh mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. b) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítl.
P o u č e n í: Proti rozhodnutí Ústavního soudu se nelze odvolat.
V Brně dne 23. listopadu 1999

Vojtěch Cepl
soudce Ústavního soudu

.
2

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-510/99-99)
