# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 503/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 503/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:2.US.503.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 5. 11. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.5, § 2 odst.6

## Výrok

Ústavní stížnost s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Ústavní stížností, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 19. 7. 2002, stěžovatel žádal posouzení své věci, týkající se toho, že rozsudkem Okresního soudu v Uherském Hradišti ze dne 5. 4. 2001, sp. zn. 2 T 325/2000, byl uznán vinným trestným činem neoprávněného užívání cizí věci podle § 249 odst. 1 trestního zákona a odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání osmi měsíců, pro jehož výkon byl zařazen do věznice s dozorem. Proti rozhodnutí soudu prvního stupně podal stěžovatel odvolání, které bylo usnesením Krajského soudu v Brně ze dne 15. 11. 2001, sp. zn. 6 To 330/2001, zamítnuto.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon o Ústavním soudu), vyrozuměl Ústavní soud o tom stěžovatele a určil mu lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovateli doručena dne 5. 9. 2002. Vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny nebyly a lhůta tak marně uplynula dnem 7. 10. 2002.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudce zpravodaj proto podle citovaného ustanovení zákona o Ústavním soudu návrh odmítl.
P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 5. 11. 2002
Vojtěch Cepl
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-503/02-02)
