# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 501/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 501/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.501.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 5. 12. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: výkon rozhodnutí
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1; 99/1963 Sb., § 251

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatelka "ústavní stížností" požádala Ústavní soud o přešetření postupu obecných soudů v řízení vedeném u Okresního soudu v Ostravě pod sp. zn. 90 E 936/2001.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud navrhovatelku k odstranění vad podání ve lhůtě 21 dne s upozorněním, že, jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude její návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) výše citovaného zákona odmítnut. Výzva byla navrhovatelce doručena dne 6. 11. 2003.
Ústavní soud konstatuje, že dne 27. 11. 2003 uplynula lhůta, kterou určil k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatelka odstranila.
Za situace, kdy navrhovatelka i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranila, nezbylo Ústavnímu soudu, než její návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 5. prosince 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

Za správnost vyhotovení:

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-501/03-03)
