# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 500/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 500/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:2.US.500.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 5. 11. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 158

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel se obrátil na Ústavní soud se stížností ze dne 18. 7. 2002, která byla Ústavnímu soudu doručena téhož dne. Stížnost směřovala proti porušování občanských práv a svobod stěžovatele, spočívajícím v prokázaných účincích diskriminace, nezákonným vazebním vězněním a bráněním ve výkonu povolání ve státní službě
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon o Ústavním soudu), vyrozuměl Ústavní soud o tom stěžovatele a určil mu lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovateli doručena dne 30. 8. 2002. Stěžovatel vady návrhu ve stanovené lhůtě neodstranil a lhůta tak marně uplynula dnem 30. 9. 2002.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soud soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudce zpravodaj proto podle citovaného ustanovení zákona o Ústavním soudu návrh odmítl.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 5. 11. 2002
Vojtěch Cepl
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-500/02-02)
