# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 475/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 475/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.475.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 21. 11. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: pokuta
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Text rozhodnutí

Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatelky MVDr. Ing. M. Š., Ph.D., o návrhu, který byl Ústavnímu soudu doručen dne 6. 10. 2003, t a k t o :
Návrh se o d m í t á .

O d ů v o d n ě n í :

Navrhovatelka "ústavní stížností" ze dne 1. 10. 2003 žádá Ústavní soud o přešetření postupu Městského soudu v Brně v řízení vedeném pod sp. zn. 62 C 2402/2000, ŽTJ 99/025/147, neboť se domnívá, že jím došlo k dotčení jejích ústavně zaručených práv.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud navrhovatelku k odstranění vad podání ve lhůtě 21 dne s upozorněním, že, jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude její návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona odmítnut. Tento přípis Ústavního soudu byl navrhovatelce doručen dne 24. 10. 2003.
Ústavní soud je nucen konstatovat, že dne 14. 11. 2003 uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatelka odstranila.
Za situace, kdy navrhovatelka i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranila, nezbylo Ústavnímu soudu, než její návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 21. listopadu 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj
Za správnost vyhotovení:

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-475/03-03)
