# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 47/95

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 47/95
- ECLI: ECLI:CZ:US:1995:2.US.47.95
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 4. 1995
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení /žádný trestný čin a trest bez (předchozího) zákona

## Text rozhodnutí

II ÚS 47/95
ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ

Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatele L.P., o návrhu ze dne 28. 2. 1995, t a k t o:

Návrh se o d m í t á.
O d ů v o d n ě n í :

Navrhovatel ve svém návrhu ze dne 28. 2. 1995, došlém Ústavnímu soudu dne 2. 3. 1995, namítal nesprávnost rozhodnutí soudu v Ostravě, kterým byl dle § 219 odst. 1 TZ odsouzen k trestu odnětí svobody na 12 let, poukazoval na to, že mu bylo odmítnuto odborné psychiatrické vyšetření, na zaujatost soudu i prokuratury a požadoval, aby mu ze strany ústavního soudu byla poskytnuta pomoc a zajištěno léčení.

Ústavní soud vyrozuměl navrhovatele ohledně vad návrhu přípisem, který mu byl doručen oproti podpisu dne 20. 3. 1995. Současně mu byla do 18. 4. 1995 poskytnuta lhůta k odstranění vad návrhu.

Ústavní soud po marném uplynutí lhůty k odstranění vad

II ÚS 47/95
návrh znovu přezkoumal a dospěl k závěru, že se jedná o návrh, který nemá náležitosti předepsané zákonem č. 182/1993 Sb., mimo jiné proto, že navrhovatel není zastoupen advokátem.
Za této situace a vzhledem k tomu, že dne 18. 4. 1995 uplynula lhůta k odstranění vad, byl návrh navrhovatele dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb. odmítnut, neboť navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.

P o u č e n í: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

JUDr. Iva Brožová
V Brně dne 20. 4. 1995 soudkyně ústavního soudu ČR

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-47/95-95)
