# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 460/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 460/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:2.US.460.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 11. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce
- Klíčová slova: vlastnictví
- Dotčené předpisy: 229/1991 Sb., § 22 odst.3, § 22 odst.10

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel se obrátil na Ústavní soud s ústavní stížností ze dne 26. 7. 2001 a ze dne 25. 7. 2001, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 30. 7. 2001, a kterou se domáhal ochrany svých práv v nedotknutelnosti soukromého vlastnictví a vydání rozhodnutí k odstranění závažných nedostatků proti majitelům soukromých pozemků.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyrozuměl Ústavní soud o tom stěžovatele a určil mu lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovateli doručena dne 3. 10. 2001. Stěžovatel vady návrhu ve stanovené lhůtě neodstranil a lhůta tak marně uplynula dnem 2. 11. 2001.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudce zpravodaj proto podle citovaného ustanovení zákona o Ústavním soudu návrh odmítl.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 20. 11. 2001

Vojtěch Cepl
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-460/01-01)
