# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 459/98

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 459/98
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:2.US.459.98
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 26. 4. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: Policie České republiky, správní sankce, alkohol a drogy
- Dotčené předpisy: 12/1997 Sb., § 5 odst.1, § 7 odst.1; 200/1990 Sb., § 22, § 30, § 54, § 12

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, ústavní stížnost odmítl, neboť stěžovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě mu k tomu určené.

Dne 2. 11. 1998 obdržel Ústavní soud ústavní stížnost stěžovatele, která ovšem nesplňovala náležitosti, které pro ústavní stížnost stanoví § 30, § 31, § 34 a § 72 zák. č. 182/1993. Sb., ve znění pozdějších předpisů. Ústavní soud proto vyzval stěžovatele k odstranění vad podání a k tomu mu stanovil lhůtu 30 dnů od doručení výzvy a současně poučil stěžovatele o tom, že v případě neodstranění vad podání ve lhůtě k tomu určené může Ústavní soud ústavní stížnost odmítnout ve smyslu § 43 zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

Protože lhůta k odstranění vad podání uplynula dne 14. 12. 1998, a vady nebyly v této lhůtě stěžovatelem odstraněny, byl Ústavní soud nucen podanou ústavní stížnost odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-459/98-98)
