# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 456/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 456/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:2.US.456.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 22. 9. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., čl.; 141/1961 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel se svým návrhem ze dne 27. 7. 2000 obrátil na Ústavní soud se žádostí o řádné prošetření své trestní věci, dle vyjádření navrhovatele vedené u Krajského soudu v Plzni pod sp. zn. 8 To 356/2000.

Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst. 1 a § 34 zákona č.182/1993 Sb., o Ústavním soudu, byl navrhovatel vyzván k odstranění uvedených vad podání ve lhůtě 30 dnů. Vzhledem k tomu, že výzva k odstranění vad byla doručena navrhovateli dne 11. 8. 2000 a posledním dnem lhůty k odstranění vad byla neděle, uplynula tato lhůta dne 11. 9. 2000. Uvedené vady podání však v popsané lhůtě odstraněny nebyly.

Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích neodstranění vad, vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než návrh odmítnout podle ust. § 43 odst. 1 písm. a) zákona č.182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 22. září 2000 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-456/2000-2000)
