# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 44/95

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 44/95
- ECLI: ECLI:CZ:US:1995:2.US.44.95
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 4. 1995
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce

## Text rozhodnutí

II ÚS 44/95
ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ

Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatelky M.Š., o návrhu ze dne 17. 2. 1995, t a k t o:

Návrh se o d m í t á.
O d ů v o d n ě n í :

Navrhovatelka ve svém návrhu ze dne 17. 2. 1995, doručeném Ústavnímu soudu dne 27. 2. 1995, uvedla, že v řízení, vedeném u O.p.ú. v J., pod č.j. PÚ/1026/Kč-A30/ a u Městského soudu v Praze pod sp. zn. 38Ca 30/94, byly činěny právní úkony v rozporu s ústavním řádem ČR a byly porušeny zásady rovnosti v právech, což vedlo k hrubému protiprávnímu porušení jejího vlastnického práva. Požádala proto o nápravu.

Ústavní soud vyrozuměl navrhovatelku ohledně vad návrhu přípisem, který jí byl doručen oproti podpisu dne 14. 3. 1995. Současně jí byla do 14. 4. 1995 poskytnuta lhůta k odstranění vad návrhu.
1

2
II ÚS 44/95

Ústavní soud po marném uplynutí lhůty k odstranění vad návrh znovu přezkoumal a dospěl k závěru, že se jedná o návrh, který nemá náležitosti předepsané zák. č. 182/1993 Sb., mimo jiné proto, že navrhovatelka není zastoupena advokátem.

Za této situace a s přihlédnutím k tomu, že dne 14. 4. 1995 uplynula lhůta k odstranění vad, byl návrh navrhovatelky dle § 43 odst. 1 zák. č. 182/1993 Sb. odmítnut, neboť navrhovatelka neodstranila vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.

P o u č e n í: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

JUDr. Iva Brožová
soudkyně ÚS ČR

V Brně dne 20. 4. 1995
2

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-44/95-95)
