# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 435/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 435/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.435.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 14. 11. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces
- Klíčová slova: soudce/podjatost
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 30; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel "ústavní stížností" ze dne 26. 8. 2003 žádá, aby Ústavní soud zrušil usnesení Krajského soudu v Ostravě, pobočka v Olomouci, ze dne 31. 3. 2003, sp. zn. Nc 8/2003, usnesení téhož soudu ze dne 30. 11. 2001, sp.zn. Nc 16/2001, a usnesení Vrchního soudu v Olomouci ze dne 1. 11. 2001, sp. zn. Nco 64/2001, neboť se domnívá, že postupem uvedených obecných soudů došlo k dotčení jeho ústavně zaručených práv. Vznáší dále řadu procesních návrhů.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud navrhovatele k odstranění vad podání ve lhůtě 21 dne s upozorněním, že, jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona odmítnut. Tento přípis Ústavního soudu byl navrhovateli doručen dne 19. 9. 2003.
Dne 9. 10. 2003 byl Ústavnímu soudu doručen přípis navrhovatele, v němž žádá o prodloužení lhůty k odstranění vad alespoň o patnáct dnů. Ústavní soud přípisem doručeným navrhovateli oproti podpisu dne 16. 10. 2003 jeho žádosti vyhověl.
Ústavní soud je nucen konstatovat, že dne 5. 11. 2003 uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel odstranil.
Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 14. listopadu 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

Za správnost vyhotovení:

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-435/03-03)
