# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 433/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 433/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:2.US.433.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 3. 9. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: obvinění
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., čl.; 2/1993 Sb., čl. 8 odst.2

## Výrok

Ústavní stížnost s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Ústavní stížností, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 16. 7. 2001, se stěžovatel domáhal zrušení rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 5 ze dne 1. 3. 2001, sp. zn. 25 C 51/2001.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyrozuměl opakovaně Ústavní soud o tom stěžovatele a určil mu lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Druhá výzva Ústavního soudu byla stěžovateli doručena dne 19. 7. 2002. Vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny nebyly a lhůta tak marně uplynula dnem 19. 8. 2002.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudce zpravodaj proto podle citovaného ustanovení zákona o Ústavním soudu návrh odmítl.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 3. 9. 2002
Vojtěch Cepl
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-433/01-01)
