# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 431/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 431/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:2.US.431.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 11. 10. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel se obrátil na Ústavní soud s ústavní stížností ze dne 17. 7. 2000, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 19. 7. 2000, a směřovala proti rozhodnutí, sp. zn. 1 Nt 402/99, které nebylo blíže specifikováno. Stěžovatel v podstatě žádal o prošetření a vyšetření svého případu.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyrozuměl Ústavní soud podle ustanovení § 41 písm. b) citovaného zákona o tom stěžovatele a určil mu lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovateli doručena dne 10. 8. 2000, vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny nebyly a lhůta tak marně uplynula dnem 11. 9. 2000.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudci zpravodaji proto nezbylo, než návrh odmítnout.

P o u č e n í : Proti rozhodnutí Ústavního soudu se nelze odvolat.

V Brně dne 11. 10. 2000
Vojtěch Cepl
soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-431/2000-2000)
