# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 429/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 429/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.429.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 3. 11. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení /žádný trestný čin a trest bez (předchozího) zákona
- Klíčová slova: trest
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., § 31; 141/1961 Sb., § 33 odst.2; 2/1993 Sb., čl. 40 odst.3

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel "dovoláním" požádal Ústavní soud o přešetření postupu obecných soudů ve své trestní věci, vedené pod sp.zn. 3 T 35/2003, u blíže nespecifikovaného soudu.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud navrhovatele k odstranění vad podání ve lhůtě 30 dnů s upozorněním, že, jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) výše citovaného zákona odmítnut. Výzva byla navrhovateli doručena dne 18. 9. 2003.
Ústavní soud konstatuje, že dne 20. 10. 2003 uplynula lhůta, kterou určil k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel odstranil.
Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 3. listopadu 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

Za správnost vyhotovení:

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-429/03-03)
