# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 396/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 396/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:2.US.396.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 29. 8. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo podílet se na správě věcí veřejných /volební a hlasovací právo
- Dotčené předpisy: 247/1995 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel se svým návrhem doručeným Ústavnímu soudu dne 18. 6. 2002 obrátil na Ústavní soud se žádostí o přešetření průběhu voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve věznici Valdice, neboť mu údajně bylo odepřeno jeho ústavně zaručené právo volit.

Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván k odstranění vad svého podání ve lhůtě 30 dnů. Tento přípis byl navrhovateli doručen oproti podpisu dne 4. 7. 2002.

Ústavní soud je nucen konstatovat, že dne 5. 8. 2002 marně uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel přes poučení o možných následcích odstranil.

Za této situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 29. srpna 2002 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-396/02-02)
