# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 381/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 381/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.381.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 13. 10. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní/vazba

## Text rozhodnutí

Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatele F. N., o návrhu, který byl Ústavnímu soudu doručen dne 16. 7. 2003, t a k t o :
Návrh se o d m í t á .

O d ů v o d n ě n í :

Navrhovatel "stížností" požádal Ústavní soud o přešetření postupu obecných soudů v jeho trestních věcech vedených pod blíže nespecifikovanými spisovými značkami.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud navrhovatele k odstranění vad podání ve lhůtě 30 dnů s upozorněním, že, jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) výše citovaného zákona odmítnut. Výzva byla navrhovateli doručena dne 4. 9. 2003.
Ústavní soud konstatuje, že dne 6. 10. 2003 uplynula lhůta, kterou určil k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel odstranil.
Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 13. října 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

Za správnost vyhotovení:

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-381/03-03)
