# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 380/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 380/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.380.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 7. 1. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek
- Klíčová slova: vlastnické právo/přechod/převod, osoba/oprávněná
- Dotčené předpisy: 87/1991 Sb., § 3

## Výrok

Ústavní stížnost s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Ústavní stížností, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 11. 6. 2002, se stěžovatelé domáhali zrušení rozsudku Krajského soudu v Brně ze dne 10. 10. 2001, sp. zn. 12 Co 710/99.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyrozuměl Ústavní soud o tom zástupce stěžovatelů a určil mu lhůtu 14 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla zástupci doručena dne 9. 10. 2002. Vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny nebyly a lhůta tak marně uplynula dnem 23. 10. 2002.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudce zpravodaj proto podle citovaného ustanovení zákona o Ústavním soudu návrh odmítl.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 7. 1. 2003
Vojtěch Cepl
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-380/02-02)
