# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 337/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 337/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.337.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 25. 9. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: řízení/zastavení, procesní postup
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1; 99/1963 Sb., § 96

## Text rozhodnutí

Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatelky H. B., o návrhu, který byl Ústavnímu soudu doručen dne 20. 6. 2003, t a k t o :
Návrh se o d m í t á .

O d ů v o d n ě n í :

Navrhovatelka ve svém návrhu na zahájení řízení ze dne 18. 6. 2003 požádala Ústavní soud o přešetření postupu obecných soudů v její věci vedené u Okresního soudu Plzeň-město, pod sp. zn. 12 C 339/2001. Domnívá se, že jím obecné soudy porušily její ústavně zaručená práva.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud přípisem ze dne 29. 7. 2003 navrhovatelku k odstranění vad jejího podání ve lhůtě 21 dne. Tento přípis byl navrhovatelce doručen oproti podpisu dne 31. 7. 2003. Dne 20. 8. 2003 advokát JUDr. P. P., požádal o prodloužení lhůty k odstranění vad podání a přiložil kopii rozhodnutí České advokátní komory o jeho určení advokátem navrhovatelky. Ústavní soud přípisem ze dne 26. 8. 2003 doručeným navrhovatelce oproti podpisu dne 3. 9. 2003 prodloužil lhůtu k odstranění vad o deset dnů. Dne 28. 8. 2003 byl přípis Ústavního soudu doručen rovněž výše uvedenému právnímu zástupci. Ústavnímu soudu však v prodloužené lhůtě žádný další přípis k posuzované věci nebyl dodán.
Ústavní soud je nucen konstatovat, že dne 15. 9. 2003 uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatelka odstranila.
Za situace, kdy navrhovatelka i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranila, nezbylo Ústavnímu soudu, než její návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 25. září 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj
Za správnost vyhotovení:

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-337/03-03)
