# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 329/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 329/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:2.US.329.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 27. 8. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní/vazba
- Klíčová slova: vazba, zadržení obviněného/podezřelé osoby
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 67, § 69, § 71; 2/1993 Sb., čl. 8

## Výrok

Ústavní stížnost s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Ústavní stížností, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 23. 5. 2002, se stěžovatel domáhal přešetření a napravení nesprávného rozhodnutí Okresního soudu Plzeň-jih, sp. zn. NT 142/2001, kterým byl vzat do vazby.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyrozuměl Ústavní soud o tom stěžovatele a určil mu lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovateli doručena dne 17. 6. 2002. Vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny nebyly a lhůta tak marně uplynula dnem 17. 6. 2002.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudce zpravodaj proto podle citovaného ustanovení zákona o Ústavním soudu návrh odmítl.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 27. 8. 2002
Vojtěch Cepl
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-329/02-02)
