# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 328/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 328/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.328.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 16. 9. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní/vazba
- Klíčová slova: vazba/důvody
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 67

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel požádal "stížností" Ústavní soud o přezkum postupu Okresního soudu v Olomouci ve svých trestních věcech vedených pod sp.zn. 3 T 29/2003 a sp.zn. 4 T 126/2002.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud navrhovatele k odstranění vad podání ve lhůtě 30 dnů s upozorněním, že, jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona odmítnut. Tento přípis byl navrhovateli doručen dne 30. 6. 2003.
Ústavní soud je nucen konstatovat, že dne 30. 7. 2003 uplynula lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel odstranil.
Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 16. září 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

Za správnost vyhotovení:

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-328/03-03)
