# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 321/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 321/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.321.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 29. 9. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: odškodnění
- Dotčené předpisy: 119/1990 Sb., čl.; 2/1993 Sb., čl.; 23/1991 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel "stížností na nedovolené oklešťování a vynechávání jednotlivých práv občanů" upozornil Ústavní soud v obecné rovině na údajné dotčení ústavně zaručených práv, k němuž podle jeho názoru dochází při nápravě křivd komunistického režimu, zejména při aplikaci restitučních předpisů.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, zejména ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1, Ústavní soud navrhovatele vyzval k odstranění vad podání ve lhůtě 30 dnů s upozorněním, že, jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona odmítnut. Tento přípis byl navrhovateli doručen dne 1. 7. 2003. V této lhůtě však Ústavnímu soudu žádný další přípis týkající se této věci nebyl dodán.
Ústavní soud je tak nucen konstatovat, že dne 31. 7. 2003 uplynula jeho lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel odstranil.
Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 29. září 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj
Za správnost vyhotovení:

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-321/03-03)
