# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 306/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 306/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:2.US.306.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 1. 9. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: vlastnictví
- Dotčené předpisy: 229/1991 Sb., čl.

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, ústavní stížnost odmítl, neboť stěžovatelka neodstranila vady návrhu ve lhůtě jí k tomu určené.

Dne 22. 6. 1999 obdržel Ústavní soud ústavní stížnost stěžovatelky proti rozsudku Krajského soudu v Hradci Králové, sp. zn. 22 Co 99/98. Protože stížnost nesplňovala náležitosti stanovené v § 30, § 31, § 34, § 72 zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud stěžovatelku k odstranění vad jejího podání. K odstranění vad podání jí stanovil lhůtu 30 dnů od doručení výzvy.

II.ÚS 306/99

Protože lhůta stanovená stěžovatelce Ústavním soudem k odstranění vad jejího podání uplynula dne 6. 8. 1999 a vady podání v této lhůtě odstraněny nebyly, byl soudce zpravodaj nucen podanou ústavní stížnost odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-306/99-99)
