# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 298/04

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 298/04
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:2.US.298.04
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 21. 7. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.6; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 17. května 2004 podání stěžovatele směřující proti rozhodnutí Okresního soudu ve Svitavách ze dne 12. května 2004, č. j. 2 T 517/2003-133, označené jako "stížnost, odpor, protest, námitky a odvolání s žádostí o spravedlivý proces a projednání před nepodjatým soudem v souladu s Ústavním právem ČR a právním řádem ČR". Stěžovatel v podání brojil proti výše uvedenému rozhodnutí a navrhoval zproštění viny za sebe i svou sestru.

Podání nesplňovalo náležitosti stanovené pro ústavní stížnost zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"). Ústavní soud proto stěžovatele dopisem ze dne 8. června 2004 (stěžovateli doručen 18. června 2004) vyzval k odstranění vad podání, k čemuž mu stanovil lhůtu 20 dnů od doručení výzvy. Současně Ústavní soud stěžovatele upozornil, že nebudou-li vady ve stanovené lhůtě odstraněny, může Ústavní soud podání (ústavní stížnost) odmítnout ve smyslu § 43 zákona.

Podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků návrh odmítne, neodstraní-li navrhovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení byly splněny, neboť lhůta k odstranění vad marně uplynula dne 8. července 2004. Z tohoto důvodu nezbylo soudci zpravodaji než ústavní stížnost dle citovaného ustanovení odmítnout. Ústavní soud navíc podotýká, že i kdyby došlo k odstranění vad, nebyla by ústavní stížnost, pokud by Ústavní soud vycházel ze stavu popsaného v ústavní stížnosti, zřejmě přípustná z důvodu nevyčerpání všech procesních prostředků ve smyslu ustanovení § 75 zákona.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-298/04-04)
