# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 298/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 298/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.298.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 16. 9. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces; hospodářská, sociální a kulturní práva/právo na ochranu rodičovství, rodiny a dětí
- Klíčová slova: dítě, rodiče
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 32, čl. 38 odst.2; 94/1963 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel požádal svým návrhem Ústavní soud o přešetření postupu Okresního soudu v Kladně v rámci řízení vedených pod sp.zn. Nc 940/97 a sp.zn. P 329/2001.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud navrhovatele k odstranění vad podání ve lhůtě 21 dne s upozorněním, že, jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona odmítnut. Tento přípis Ústavního soudu byl navrhovateli doručen dne 13. 6. 2003.
Dne 3. 7. 2003 byl Ústavnímu soudu doručen přípis navrhovatele, v němž žádá o prodloužení lhůty k odstranění vad o deset dnů. Ústavní soud přípisem doručeným navrhovateli oproti podpisu dne 17. 7. 2003 jeho žádosti vyhověl.
Ústavní soud je nucen konstatovat, že dne 28. 7. 2003 uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel odstranil.
Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 16. září 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-298/03-03)
