# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 288/04

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 288/04
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:2.US.288.04
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 13. 7. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 59 odst.4

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 11. května 2004 podání stěžovatelky, kterým brojila proti postupu Policie ČR při vyřizování jejích trestních oznámení.
Uvedené podání nesplňovalo náležitosti stanovené zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"). Stěžovatelka nebyla zejména zastoupena advokátem ve smyslu ustanovení § 30 odst. 1 zákona. Ústavní soud proto stěžovatelku dopisem ze dne 20. května 2004 (stěžovatelce doručen dne 11. června 2004) vyzval k odstranění vad podání, k čemuž jí stanovil lhůtu 15 dnů od doručení výzvy. Současně stěžovatelku upozornil, že nebudou-li vady ve stanovené lhůtě odstraněny, může Ústavní soud podání (ústavní stížnost) odmítnout.
Podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků návrh odmítne, neodstraní-li navrhovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení byly splněny, neboť lhůta k odstranění vad marně uplynula dne 28. června 2004. Z tohoto důvodu nezbylo soudci zpravodaji než ústavní stížnost dle citovaného ustanovení odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-288/04-04)
