# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 280/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 280/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.280.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 8. 7. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: trest odnětí svobody/podmíněné propuštění
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., § 61; 141/1961 Sb., § 331

## Text rozhodnutí

Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatele V. D., o návrhu, který byl Ústavnímu soudu doručen dne 20. 5. 2003, t a k t o :
Návrh se o d m í t á .

O d ů v o d n ě n í :

Navrhovatel se stížností proti rozhodnutí Krajského soudu Ústí nad Labem, pobočka v Liberci, čj. 31 To 138/2003-10, obrátil na Ústavní soud, aby provedl revizi postupu soudu v řízení o jeho podmíněném propuštění z výkonu trestu odnětí svobody.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván k odstranění vad svého podání ve lhůtě 30 dnů, s upozorněním, že, jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona odmítnut. Přípis Ústavního soudu byl navrhovateli doručen dne 29. 5. 2003.
Ústavní soud je nucen konstatovat, že dne 30. 6. 2003 marně uplynula soudcovská lhůta, určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel odstranil.
Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 8. července 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-280/03-03)
