# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 28/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 28/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.28.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 25. 3. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní/vazba
- Klíčová slova: vazba/důvody, důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 67, § 2 odst.6

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel se svým návrhem obrátil na Ústavní soud se žádostí o přešetření postupu Okresního soudu v Olomouci v řízení, v němž soud rozhodl o vzetí navrhovatele do vazby a o jejím dalším trvání.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván k odstranění vad svého podání ve lhůtě 30 dnů s upozorněním, že jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona odmítnut. Tento přípis byl navrhovateli doručen dne 28. 1. 2003.
Ústavní soud je nucen konstatovat, že dne 27. 2. 2003 marně uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel odstranil.
Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 25. března 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj
Za správnost vyhotovení:

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-28/03-03)
