# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 270/95

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 270/95
- ECLI: ECLI:CZ:US:1996:2.US.270.95
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 11. 1. 1996
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní/ústavní zdravotnická péče (držení nemocných, toxikomanů, tuláků)

## Text rozhodnutí

r
II. ÚS 270/95

ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ

Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatele Z.P., o jeho návrhu ze dne 7. 11. 1995, t a k t o:
Návrh se o d m í t á.
O d ů v o d n ě n í :
Navrhovatel ve svém návrhu ze dne 7. 11. 1995, doručeném Ústavnímu soudu dne 10. 11. 1995, požadoval, aby Ústavní soud přehodnotil jeho případ, neboť rozhodnutí v jeho věci učinili podjatí soudci, kteří u Okresního soudu v Litoměřicích rozhodovali už za doby totality. Rovněž poukazoval na to, že je zcela zdráv, poskytovaná lékařská péče mu škodí a žádal o propuštění z psychiatrické léčebny.
Ústavní soud vyrozuměl navrhovatele ohledně vad návrhu přípisem, který mu byl doručen oproti podpisu dne 23. 11. 1995. Současně mu byla do 4. 1. 1996 poskytnuta lhůta k odstranění vad návrhu.
Ústavní soud po marném uplynutí lhůty k odstranění vad návrh znovu přezkoumal a dospěl k závěru, že se jedná o návrh, který nemá náležitosti předepsané zákonem č. 182/1993 Sb.
1

2
II. ÚS 270/95

Za této situace a s přihlédnutím k tomu, že dne 4. 1. 1996 uplynula lhůta k odstranění vad, byl návrh navrhovatele dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb. odmítnut, neboť navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.

P o u č e n í: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

JUDr. Iva Brožová
V Brně dne 11. 1. 1996 soudkyně Ústavního soudu ČR

Za správnost vyhotovení:
2

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-270/95-95)
