# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 267/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 267/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:2.US.267.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 1. 9. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

## Text rozhodnutí

II. ÚS 267/99

Ústavní soud rozhodl mimo ústní jednání soudcem zpravodajem JUDr. Antonínem Procházkou ve věci ústavní stížnosti stěžovatele I. Š. G., proti rozsudku Městského soudu v Praze ze dne 5. 3. 1998, sp. zn. 5 To 65/98, a proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 9 ze dne 8. 10. 1997, sp. zn. 3 T 158/97, t a k t o:

Ústavní stížnost se odmítá.
Odůvodnění:

Soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, ústavní stížnost odmítl, neboť stěžovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě mu k tomu určené.

Dne 1. 6. 1999 obdržel Ústavní soud ústavní stížnost stěžovatele, směřující proti rozsudku Městského soudu v Praze ze dne 5. 3. 1998, sp. zn. 5 To 65/98 a proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 9 ze dne 8. 10. 1997, sp. zn. 3 T 158/97. Protože stížnost nesplňovala náležitosti stanovené v § 30, § 31, § 34, § 72 zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud stěžovatele k odstranění vad jeho podání. K odstranění vad podání mu stanovil lhůtu 30 dnů od doručení výzvy.

II.ÚS 267/99

Dne 27. 7. 1999 obdržel Ústavní soud od stěžovatele podání, ve kterém stěžovatel žádá Ústavní soud o sdělení, zda Ústavní soud ve shora uvedené věci obdržel plnou moc od jeho obhájce JUDr. V. S. a dále zda Ústavní soud obdržel odůvodnění stěžovatelem podané stížnosti ve stanovené lhůtě.

Protože lhůta stanovená stěžovateli Ústavním soudem k odstranění vad jeho podání uplynula dne 8. 7. 1999 a vady podání v této lhůtě odstraněny nebyly, byl soudce zpravodaj nucen podanou ústavní stížnost odmítnout.

Poučení: Proti rozhodnutí Ústavního soudu není odvolání přípustné.

JUDr. Antonín Procházka
soudce Ústavního soudu

V Brně dne 1. 9. 1999

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-267/99-99)
