# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 25/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 25/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.25.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 25. 2. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2

## Text rozhodnutí

Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatele P. R., o návrhu, který byl Ústavnímu soudu doručen dne 14. 1. 2003, t a k t o :
Návrh se o d m í t á .

O d ů v o d n ě n í :

Navrhovatel se svým návrhem obrátil prostřednictvím Okresního soudu v Uherském Hradišti na Ústavní soud se žádostí o revizi rozsudku Okresního soudu v Uherském Hradišti, čj. 1 T 47/99-89.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván k odstranění vad svého podání ve lhůtě 21 dne s upozorněním, že, jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona odmítnut. Tento přípis byl navrhovateli doručen dne 23. 1. 2003.
Ústavní soud je nucen konstatovat, že dne 13. 2. 2003 uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel odstranil.
Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 25. února 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-25/03-03)
