# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 243/96

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 243/96
- ECLI: ECLI:CZ:US:1996:2.US.243.96
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 31. 10. 1996
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení

## Text rozhodnutí

II. ÚS 243/96
ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ

Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatele K.K., o návrhu ze dne 2. 9. 1996, t a k t o :

Návrh se o d m í t á .
O d ů v o d n ě n í :

Navrhovatel se ve svém návrhu ze dne 2. 9. 1996, doručeném Ústavnímu soudu dne 5. 9. 1996, domáhal přešetření rozhodnutí KSZ v O., ze dne 29. 7. 1996, sp. zn. 1 KZt 147/96, kterým byl odložen jako nedůvodný podnět navrhovatele k přezkoumání zákonnosti jeho odsouzení rozsudkem Okresního soudu v Karviné, sp. zn. 2 T 13/95, ze dne 13. 6. 1995, ve spojení s rozsudkem Krajského soudu v Ostravě ze dne 16. 111995, sp. zn. 5 To 576/95.

Vzhledem k tomu, že podání navrhovatele nesplňovalo náležitosti zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, byl stěžovatel přípisem, doručeným mu oproti podpisu dne 17. 9. 1996, vyzván k odstranění vad jeho návrhu, a to ve lhůtě do 21. 10. 1996.

Ústavní soud po marném uplynutí lhůty pro odstranění vad

II. ÚS 243/96

návrhu podání navrhovatele znovu přezkoumal a dospěl k závěru, že jde o návrh, který nemá náležitosti stanovené zák. č. 182/1993 Sb., mimo jiné proto, že navrhovatel není zastoupen advokátem.

Za této situace a vzhledem k tomu, že dne 21. 10. 1996 uplynula lhůta k odstranění vad, byl návrh stěžovatele dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb. odmítnut, neboť navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.

P o u č e n í: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

JUDr. Iva Brožová
V Brně dne 31. 10. 1996 soudkyně Ústavního soudu ČR

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-243/96-96)
