# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 2363/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 2363/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:2.US.2363.07.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 14. 11. 2007
- Datum zveřejnění: 5. 12. 2007

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 11. září 2007 podání stěžovatelky, v němž namítá nesrovnalosti v soudním řízení vedeném u Městského soudu v Praze, které se týká její věci. Konkrétně namítá porušení práva na přístup k soudu, rozpor s právním státem a porušení práva na spravedlivý proces.

Podání stěžovatelky, které Ústavní soud obdržel prostřednictvím Městského soudu v Praze, nesplňovalo náležitosti stanovené pro ústavní stížnost zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Stěžovatelka zejména nebyla právně zastoupena dle § 30 odst. 1 zákona o Ústavním soudu, a podání nesplňovalo ani další požadované náležitosti (např. podání neobsahovalo rozhodnutí o posledním opravném prostředku; nebylo z něj zřejmé, čeho přesně se stěžovatelka domáhá atd.). Ústavní soud proto vyzval stěžovatelku k odstranění vad podání, k čemuž jí stanovil lhůtu 30 dnů od doručení výzvy. Současně Ústavní soud stěžovatelku upozornil, že nebudou-li vady ve stanovené lhůtě odstraněny, Ústavní soud její podání odmítne ve smyslu § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu. Výzva Ústavního soudu byla stěžovatelce doručena dne 3. října 2007.

Podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků návrh odmítne, neodstraní-li navrhovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení byly splněny, neboť lhůta k odstranění vad marně uplynula (nejpozději v pátek 2. listopadu 2007), a stěžovatelka k výzvě Ústavního soudu vytýkané vady neodstranila. Z tohoto důvodu nezbylo soudci zpravodaji než ústavní stížnost dle citovaného ustanovení odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-2363/07-1)
