# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 230/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 230/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:2.US.230.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 23. 8. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení /žádný trestný čin a trest bez (předchozího) zákona
- Klíčová slova: presumpce/neviny, důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., § 219; 141/1961 Sb., § 2; 2/1993 Sb., čl. 8 odst.2, čl. 40 odst.2

## Text rozhodnutí

II. ÚS 230/2000

ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ
Ústavního soudu

Ústavní soud České republiky rozhodl ve věci ústavní stížnosti J. R., směřující proti usnesení Vrchního soudu v Praze ze dne 25. 1. 2000, sp. zn. 7 To 136/99, takto:
Ústavní stížnost se odmítá.
Odůvodnění:
Stěžovatel se obrátil na Ústavní soud s ústavní stížností ze dne 10. 4. 2000, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 11. 4. 2000, a směřovala proti usnesení Vrchního soudu v Praze ze dne 25. 1. 2000, sp. zn. 7 To 136/99.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyrozuměl Ústavní soud podle ustanovení § 41 písm. b) citovaného zákona o tom stěžovatele a určil mu lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovateli doručena dne 2. 5. 2000, vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny nebyly a lhůta tak marně uplynula dnem 1. 6. 2000.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudci zpravodaji proto nezbylo, než návrh odmítnout.
P o u č e n í : Proti rozhodnutí Ústavního soudu se nelze odvolat.
V Brně dne 23. 8. 2000
Vojtěch Cepl , soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-230/2000-2000)
