# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 225/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 225/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:2.US.225.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 7. 6. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel se svým návrhem doručeným Ústavnímu soudu dne 15. 4. 2002 obrátil na Ústavní soud se žádostí o zrušení usnesení Krajského soudu v Hradci Králové ze dne 15. 8. 2001, čj. 13 To 370/5001-80, a rozsudku Okresního soudu v Rychnově nad Kněžnou ze dne 11. 6. 2001, čj. 2 T 21/2001-68. Domnívá se, že těmito rozhodnutími obecných soudů byla porušena jeho ústavně zaručená práva, zejména právo na spravedlivý proces.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván k odstranění vad svého podání ve lhůtě 30 dnů s upozorněním, že jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona odmítnut. Tento přípis byl navrhovateli doručen dne 30. 4. 2002.
Ústavní soud je nucen konstatovat, že dne 30. 5. 2002 uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž by je navrhovatel odstranil.
Za této situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soud není odvolání přípustné.

V Brně dne 7. června 2002 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-225/02-02)
