# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 221/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 221/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:2.US.221.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 4. 6. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces
- Klíčová slova: poplatek/soudní, doručování, řízení/zastavení
- Dotčené předpisy: 549/1991 Sb., § 9 odst.2; 99/1963 Sb., § 46, § 204

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Stěžovatel se svým návrhem ze dne 3. 4. 2001 domáhá, aby Ústavní soud zrušil shora uvedené usnesení Vrchního soudu v Praze a uložil Městskému soudu v Praze, "aby přestal zasahovat" do jeho práv.

Přípisem, doručeným oproti podpisu dne 20. 4. 2001, byl navrhovatel vyzván k odstranění vad návrhu v 30denní lhůtě. Tato výzva mimo jiné obsahovala informaci, že v řízení před Ústavním soudem musí být zastoupen advokátem, a to včetně vlastního sepsání návrhu, a upozornění, že pokud vady nebudou ve stanovené lhůtě odstraněny, bude jeho návrh odmítnut. Přes toto upozornění navrhovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu stanovené neodstranil. Naopak zaslal Ústavnímu soudu další přípis, v němž oznamuje, že se mu doposud nepodařilo si právní zastoupení zajistit. Přiložil též potvrzení pracovní neschopnosti vystavené dne 22. 5. 2001. Lhůta určená navrhovateli Ústavním soudem uplynula 20. 5. 2001 a uvedený přípis navrhovatele byl podán k poštovní přepravě dne 26. 5. 2001, tedy po uplynutí stanovené lhůty.

Za této situace nezbylo Ústavnímu soudu, než návrh, dle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout, neboť navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není přípustné odvolání.

V Brně dne 4. června 2001 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-221/01-01)
