# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 210/04

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 210/04
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:2.US.210.04
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 25. 5. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Klíčová slova: vlastnictví
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 11

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 6. dubna 2004 podání navrhovatele, označené jako ústavní stížnost ve věci P. P. p. a. s., jímž se domáhal, aby byla převedena licence k televiznímu vysílání na 7. kanálu v Praze, oblast Cukrák, na společnost I., spol. s r. o.
Uvedené podání nesplňovalo náležitosti stanovené pro ústavní stížnost zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"), a proto byl navrhovatel Ústavním soudem vyzván k odstranění vad podání, k čemuž mu byla stanovena lhůta 10 dnů od doručení výzvy (výzva byla doručena dne 23. dubna 2004). Současně Ústavní soud stěžovatele upozornil, že nebudou-li vady ve stanovené lhůtě odstraněny, může Ústavní soud podání (ústavní stížnost) odmítnout ve smyslu § 43 zákona.
Podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků návrh odmítne, neodstraní-li navrhovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení byly splněny, neboť lhůta k odstranění vad marně uplynula dne 3. května 2004. Z tohoto důvodu nezbylo soudci zpravodaji než ústavní stížnost dle citovaného ustanovení odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-210/04-04)
