# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 206/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 206/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:2.US.206.2000.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 23. 8. 2000
- Datum zveřejnění: 5. 11. 2007
- Klíčová slova: soudce/podjatost
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36; 182/1993 Sb., § 75 odst.2 písm.a

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel se obrátil na Ústavní soud se stížností ze dne 30. 3. 2000, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 31.3. 2000. a směřovala proti jednání předsedkyně senátu VS JUDr. M.T. dne 31.3. 1999, neboť dle názoru stěžovatele byl senát Vrchního soudu v Praze ve věci, č. j. 4 Cmo 266/97-209, podjat.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyrozuměl Ústavní soud podle ustanovení § 41 písm. b) citovaného zákona o tom stěžovatele a určil mu lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovateli, resp. jeho právní zástupkyni, doručena dne 21.4. 2000, vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny nebyly, a lhůta tak marně uplynula dnem 22.5. 2000.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudci zpravodaji proto nezbylo, než návrh odmítnout.
Poučení: Proti rozhodnutí Ústavního soudu se nelze odvolat.

V Brně dne 23. 8. 2000 Vojtěch Cepl
soudce ÚS

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-206/2000-1)
