# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 203/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 203/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:2.US.203.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 7. 6. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení, presumpce/neviny
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., § 247; 141/1961 Sb., § 2 odst.2, § 2 odst.6

## Text rozhodnutí

II. ÚS 203/99

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ
Ústavního soudu
Ústavní soud České republiky rozhodl v právní věci návrhu stěžovatele R. B., právně zastoupeného JUDr. J. Š., o podání ze dne 21. 4. 1999, došlém Ústavnímu soudu dne 23. 4. 1999, t a k t o :
Návrh se o d m í t á.
Odůvodnění:
Navrhovatel se obrátil na Ústavní soud se stížností proti rozsudku Městského soudu v Brně ze dne 9. 9. 1998, čj. 5 T 38/98, ve spojení s usnesením Krajského soudu v Brně, čj. 3 To 600/98, ze dne 10. 3. 1999.

Ústavní soud přípisem ze dne 5. 5. 1999 navrhovatele vyrozuměl o vadách návrhu a vyzval k jejich odstranění ve lhůtě 5 dnů ode dne doručení.
Navrhovatel ve stanovené lhůtě vady neodstranil a lhůta marně uplynula.
Navrhovatel sice v přípisu ze dne 7. 5. 1999 sdělil Ústavnímu soudu ČR, kdy byla napadená rozhodnutí navrhovateli doručena; zcela však byla ignorována žádost Ústavního soudu, aby byla přiložena kopie rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje dle § 72 odst. 4 zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů. Není na Ústavním soudu, aby ještě blíže vysvětloval advokátovi navrhovatele, jaké náležitosti má mít ústavní stížnost dle § 72 cit. zákona o Ústavním soudu.

Podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li navrhovatel vady návrhu ve lhůtě
1

2
II. ÚS 203/99

mu k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudci zpravodaji proto nezbylo, než návrh odmítnout.
P o u č e n í: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.
Vojtěch Cepl
soudce Ústavního soudu
V Brně dne 7. června 1999

2

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-203/99-99)
