# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 2/95

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 2/95
- ECLI: ECLI:CZ:US:1995:2.US.2.95
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 24. 2. 1995
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007

## Text rozhodnutí

Sp. zn. II ÚS 2/95

ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatele E.H., o návrhu ze dne 31. 12. 1994, t a k t o:

Návrh se o d m í t á.
O d ů v o d n ě n í :
Navrhovatel ve svém návrhu ze dne 31. 12. 1994, doručeném Ústavnímu soudu dne 3. 1. 1995, žádal v souvislosti s liberalizací zákonů o soudních a mimosoudních rehabilitacích o přezkoumání rozhodnutí Ministerstva financí ČR z 2. 4. 1993 a přiznání nároku na finanční náhradu ve výši 19.020,-- Kč.
Ústavní soud vyrozuměl navrhovatele ohledně vad jeho podání přípisem, který mu byl doručen oproti podpisu dne 12. 1. 1995. Současně mu byla do 15. 2. 1995 poskytnuta lhůta k odstranění vad návrhu.
1

2
Sp. zn. II ÚS 2/95

Ústavní soud po marném uplynutí lhůty pro odstranění vad návrh znovu přezkoumal a dospěl k závěru, že se jedná o návrh, který nemá náležitosti zák. č. 182/1993 Sb., mimo jiné proto, že navrhovatel není zastoupen advokátem.

Za této situace a vzhledem k tomu, že dne 15. 2. 1995 uplynula lhůta k odstranění vad, byl návrh navrhovatele dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb. odmítnut, neboť navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.

P o u č e n í: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.
JUDr. Iva Brožová
V Brně dne 24. 2. 1995 soudkyně Ústavního soudu ČR

Za správnost vyhotovení:
2

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-2/95-95)
