# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 1927/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 1927/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:2.US.1927.07.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 9. 2007
- Datum zveřejnění: 12. 10. 2007

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Návrh byl doručen Ústavnímu soudu elektronickou poštou se zaručeným elektronickým podpisem dne 27. 7. 2007. Vzhledem k tomu, že nesplňoval všechny náležitosti stanovené pro ústavní stížnost zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), Ústavní soud stěžovatele dopisem ze dne 20. 8. 2007 (stěžovateli doručen dne 24. 8. 2007) vyzval k odstranění vad podání, k čemuž mu stanovil lhůtu 20 dnů od doručení výzvy. Současně Ústavní soud stěžovatele upozornil, že nebudou-li vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny, Ústavní soud jeho podání odmítne ve smyslu § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu.

Podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků návrh odmítne, neodstraní-li navrhovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení byly splněny, neboť lhůta k odstranění vad marně uplynula a stěžovatel, i když návrh dne 28. 8. 2007 doplnil, vytýkané vady návrhu neodstranil. Z tohoto důvodu nezbylo soudci zpravodaji než ústavní stížnost dle citovaného ustanovení odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-1927/07-1)
