# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 1803/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 1803/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:2.US.1803.07.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 9. 2007
- Datum zveřejnění: 22. 10. 2007

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Dne 4. dubna 2007 obdržel Ústavní soud podání navrhovatele označené jako ústavní stížnost proti usnesení Městského soudu v Praze ze dne 3. 7. 2007, č. j. 19 Co 171/2007-40. Stěžovatel tvrdil, že tímto usnesením došlo k porušení principu řádného, nestranného a spravedlivého procesu, jak je garantován Ústavou České republiky, Listinou základních práv a svobod, a Úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod.

Navrhovatelovo podání neodpovídalo požadavkům zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), které jsou na ústavní stížnost kladeny. Navrhovatel především nepodal návrh prostřednictvím advokáta a Ústavnímu soudu nedoložil, že by jej v řízení advokát zastupoval, jak to bezpodmínečně vyžaduje ustanovení § 30 odst. 1 zákona. Podání pak postrádalo i další formální náležitosti.

Soudce zpravodaj proto navrhovatele vyzval dopisem ze dne 31. července 2007 k odstranění nedostatků ve stanovené třicetidenní lhůtě, a poučil jej o následcích nesplnění této výzvy. Součástí výzvy byl též stručný přehled nezbytných náležitostí ústavní stížnosti včetně kontaktu na Českou advokátní komoru, s tím, že na ni se navrhovatel může eventuálně obrátit se žádostí o určení advokáta. Jak vyplývá z údaje na doručence, přípis navrhovatel převzal dne 7. srpna 2007, poslední den lhůty tak připadl na 6. září 2007.

Navrhovatel ovšem na předmětnou výzvu vůbec nereagoval, návrh do dne rozhodnutí o něm nijak nedoplnil, a tudíž jeho vady neodstranil. Poskytnutá lhůta mu tak uplynula marně a soudce zpravodaj byl nucen postupovat ve smyslu výše zmíněného poučení.

Protože nebyly splněny zákonné předpoklady k tomu, aby se Ústavní soud mohl návrhem zabývat věcně, soudce zpravodaj podání navrhovatele odmítl dle ustanovení § 43 odst. 1 lit. a) zákona.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-1803/07-1)
