# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 179/94

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 179/94
- ECLI: ECLI:CZ:US:1995:2.US.179.94
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 2. 1995
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007

## Text rozhodnutí

Sp. zn. II. ÚS 179/94
ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud ČR rozhodl mimo ústní jednání soudcem zpravodajem JUDr. Antonínem Procházkou dne 20. 2. 1995 ve věci ústavní stížnosti O.P.,

t a k t o

Ú s t a v n í s o u d n á v r h o d m í t á.

O d ů v o d n ě n í :

Soudce zpravodaj podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zák.č. 182/1993 Sb. návrh odmítl, neboť navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě jemu k tomu určené.

Navrhovatel zaslal své podání, které Ústavní soud obdržel dne 25. 11. 1994. Stížnost směřovala proti zamítavému rozhodnutí k žádosti o vydání zbrojního pasu .

Ústavní soud ČR jej upozornil na vady podání a určil mu lhůtu, která byla později, na základě písemné žádosti stěžovatele prodloužena o dalších 30 dnů od obdržení výzvy. Tato lhůta mu marně uplynula dne 7. 2. 1995.

Vzhledem k tomu, že vady návrhu nebyly ani po prodloužení lhůty odstraněny, soudci zpravodaji nezbylo, než podanou stížnost s odkazem na ustanovení § 43 odst. 1 písm. a)

- o d m í t n o u t - .

Poučení: Proti rozhodnutí Ústavního soudu ČR se nelze odvolat.

V Brně dne 20. 2. 1995 JUDr. Antonín Procházka
soudce Ústavního soudu ČR

2

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-179/94-94)
